Sağlık Sigortaları

özel sağlık sigortası

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Beklenmedik bir kaza veya hastalık sonucu oluşacak sağlık giderlerinizin yanı sıra sağlığınız için ihtiyaç duyacağınız her türlü tanı ve tedavi işlemlerini, en seçkin sağlık kurumlarında en modern yöntemlerle ve mali kaygı duymadan karşılanması için hazırlanmış sigortalardır. Sağlık giderleriniz, genel ve özel şartlar dahilinde ve poliçede belirtilen limitler doğrultusunda karşılanır.

Bireysel Sağlık Sigortası

MTC Sigorta, bir kaza veya hastalık sonucunda ortaya çıkabilecek sağlık giderlerinizi 100%’e kadar güvence altına alır. Bireysel Sağlık Sigortası kapsamında sunulan zengin seçenekler ile ailenizin, kendinizin, sevdiklerinizin sağlığını en uygun sağlık sigortası poliçesi ile güvence altına alın. Ayrıca sigortalılarımız, zengin sağlık sigortası seçenekleri, prim ödemeleri ve sağlık sigortası fiyatları ile ilgili detaylı bilgiye bizi arayarak veya en yakın acenteden ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Sağlık Sigortası

MTC Sigorta, şirketinizin çalışanları ve aile bireyleri için bütçenize uygun olarak geliştirilen Kurumsal Sağlık Sigortası seçenekleriyle şirketinizi güvence altına alır. Çalışanlarınızın memnuniyetini artırma adına MTC Sigorta’nın sunduğu kurumsal sağlık sigortası çözüm ve deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Kurumsal sağlık sigortası genel şartları dahilinde gerek yurtiçi gerekse de yurtdışında dilediğiniz doktor ve sağlık durumunda hizmet alabilirsiniz. Sahip olduğumuz anlaşmalı kurum ağımız ile sağlık sigortanızdan kolayca faydalanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile anlaşmalı özel sağlık kurumlarında, özel şartlar kapsamında SGK tarafından karşılanan sağlık giderlerinizde oluşan fark ücretlerini hiçbir ek ödeme yapmadan karşılayabilirsiniz (SGK zorunlu muayene katılım payı hariç).

Yatarak tedaviler özelinde, anlaşmalı olmayan ancak SGK ile anlaşmalı özel sağlık kurumlarını tercih etmeniz durumunda, anlaşma harici kurumlar için ek bir limitiniz olur. 

Tıbbi Malzeme teminatı özelinde, SGK kapsamı içinde olmayan poliçe özel şartlarında belirtilen malzemeler ile sınırlı olmak kaydıyla, limitinizi anlaşmalı veya anlaşmasız kurumlarda kullanabilirsiniz.

Evde Bakım ve Suni Uzuv teminatları özelinde, anlaşmalı kurumun SGK anlaşmalı olmasına bakılmaksızın, poliçe şartlarına uygun olan durumlar için, limitinizi SGK ile anlaşmalı veya anlaşmasız kurumlarda kullanabilirsiniz.

Ayakta Tedaviler ve Doğum ile ilgili teminatlar, tercih üzerine poliçeye dahil edilebilir.

özel sağlık sigortası
özel sağlık sigortası
özel sağlık sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası ile yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz risklere karşı geniş koruma sağlayın. Böylece size sadece güvenli bir tatilin keyfini çıkarmak kalsın.

Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası seyahat sağlık sigortasında bagajınızın kaybolmasından kaza veya hastalık durumlarına seyahatinizin iptalinden acentenizin hizmet kusurlarına kadar tüm riskler teminat altına alınıyor. Yaralanma ve sağlık problemlerinizde, tedavi masraflarınız poliçe teminat limitleri dâhilinde eksiksiz karşılanıyor.

Yurt dışı seyahatlerinizde acil bir sağlık problemi ya da kaza yaşamanız durumunda, ayakta tedavi ve hastane tedavisi harcamalarınız sigorta firmanız tarafından karşılanır. Bunların yanında ambulans hizmeti, daimi ikametgaha nakil, tıbbi danışmanlık gibi ihtiyacınız olacak daimi hizmetler de poliçe kapsamındadır.

Yabancı Uyruklular İçin Sağlık Sigortası

Yabancı sağlık sigortası, Türkiye’de 1 yıldan uzun süre ikamet edecek yabancı uyruklu kişilerin yaptırması gereken bir sigortadır. Bir başka ifadeyle Türk vatandaşlığı bulunmayan yabancı uyruklu misafirlerin ikamet izni ya da oturma izni almak adına başvurdukları sağlık sigortasıdır. Sigorta kapsamında yabancı uyruklu kişiler, ayakta ve yatarak tedavi teminatları gibi güvencelere kavuşur.

Uygun

Her ihtiyacınıza yönelik paranızın karşılığını veren geniş ürün skalası

Uzman

Uzman ve güvenilir kadromuzla, hızlı ve yüksek standartlarda hizmet

Sıkça Sorulan Sorular

Sigortalı’nın, sigorta süresi içinde gerçekleşen ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) hükümlerine göre karşılanan sağlık gideri tutarının üzerinde kalan fark tutarını, Sağlık Sigortası Genel Şartları, poliçede belirtilen teminat limit, ödeme yüzdesi ve istisnalar doğrultusunda teminat altına alan poliçedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası nerelerde geçerlidir?

Anlaşmalı olduğunuz sigorta firması tarafından belirlenmiş, anlaşmalı kurum listesinde yer alan ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında geçerlidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sadece SGK tarafından kapsama alınmış ve Genel Sağlık Sigortası (GSS) olan; SGK prim borcu bulunmayan çalışanlar, 60 yaşından gün almamış kişiler alabilir.

Sorularınız İçin Bizi Arayın!

YARIN İÇİN BUGÜN BAŞLA!

Teklif Formu